Smart - foot

Vysoký stupeň univerzálnosti

Častým nedostatkem střešních nosičů je, že pokud si po nějaké době koupíte nové auto, musíte si na něj zakoupit i nové střešní nosiče, protože ty původní na nové auto nesednou. A přitom jsou to zbytečné náklady navíc.
Nosiče Whispbar jsou vybaveny patentovanou technologií Smart-Foot™. Patka nosiče je shodná pro jakýkoliv typ auta a jeho střechy, bez ohledu na způsob uchycení. Dokonce nezáleží ani na tom, zda máte auto s plochou střechou anebo s podélnými střešními nosiči (podélníky, hagusy). Přizpůsobení uchycení podle typu střechy zajišťuje montážní kit.

Vy si tedy zakoupíte základní nosiče a montážní kit podle typu svého vozidla.

Pokud časem auto vyměníte, dokoupíte si pouze nový montážní kit a své původní nosiče nadále používáte.

Tuto univerzálnost můžete využít například i tak, že si s kolegou, známým či sousedem zakoupíte jen jedny střešní nosiče + k tomu dva montážní kity a nosiče si tak můžete vzájemně půjčovat.


Možnost dalšího používání nosičů na jiném autě je limitována pouze příslušnými rozdíly v rozměrech střechy mezi původním a novým autem. Nosiče s přesahem (Through Bar) jsou díky možnosti větších posunů patky po tyči mnohem univerzálnější než uzavřené nosiče anebo speciální nosiče pro podélníky. Například typ S15 je rozměrově vhodný pro 380 modelů aut, typ S16 pro 420 modelů aut a typ S17 pro 110 modelů aut.